im. Jerzego Ziętka w Katowicach
ul. Graniczna 46;
fax/tel. (32) 255 34 50
e-mail: dyrektorgim4@o2.pl 

Szkoła Podstawowa nr 4

Sukcesy:



Sukcesy uczniów - rok szkolny 2017/2018



I miejsce w klasyfikacji generalnej Współzawodnictwa sportowego
Szkół Miasta Katowice w roku szkolnym 2017/2018
kategoria: Szkoły Podstawowe (rocznik 2002-2004)




Sukcesy sportowe cała szkoła:



  • I miejsce w zawodach półfinałowych Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w koszykówce dziewcząt
  • I miejsce na zawodach Rejonowych Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie dziewcząt
  • I miejsce w zawodach Rejonowych Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej chłopców
  • I miejsce w zawodach Rejonowych Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w piłce siatkowej chłopców
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w siatkówce chłopców
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w pływaniu dziewcząt stylem dowolnym
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w siatkówce plażowej chłopców
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w badmintonie chłopców
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w piłce ręcznej chłopców
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce - sztafeta 4x100m
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt
  • I miejsce w zawodach Rejonowych Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w pływaniu dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w siatkówce dziewcząt
  • II miejsce na zawodach Rejonowych Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce
  • III miejsce w półfinale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w piłce siatkowej chłopców
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w siatkówce plażowej dziewcząt
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w koszykówce chłopców
  • IV miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w unihokeju chłopców



Indywidualnie - KLASY III:



  • Półfinaliści Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego IT MASTERS 2018
  • VI miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt
  • I miejsce w zawodach Rejonowych Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt
  • I miejsce w zawodach półfinałowych Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w Koszykówce Dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych (rocznik 2002-2004) w Lekkoatletyce Dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w pływaniu dziewcząt stylem dowolnym sztafeta 8 x 50 m
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w pływaniu dziewcząt
  • IV miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Unihokeju
  • Indywidualnie II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce - w biegu na 100m
  • Indywidualnie II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce - w pchnięciu kulą
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych (rocznik 2002-2004) w piłce ręcznej chłopców
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych (rocznik 2002-2004) w koszykówce chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce - sztafeta 4 x 100m
  • Wyróżnienie w XVI Wojewódzkim Konkursie Lingwistycznym im. L. Zamenhofa z języka niemieckiego i angielskiego
  • II miejsce w Wojewódzkim Konkursie ,, Historia i kultura krajów niemieckojęzycznych pod patronatem Prezydenta Miasta Katowic
  • Indywidualnie III miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce - w biegu na 300m
  • Indywidualnie II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce - w skoku w dal
  • I miejsce indywidualnie w Mistrzostwach Katowic w Lekkoatletyce – konkurs 600m
  • Indywidualnie III miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce - w biegu na 100m
  • IV miejsce w województwie w koszykówce dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych (rocznik 2002-2004) w Piłce Ręcznej Dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych (rocznik 2002-2004) w Siatkówce Dziewcząt
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych (rocznik 2002-2004) w Siatkówce Plażowej Dziewcząt
  • I miejsce w zawodach rejonowych Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie dziewcząt
  • I miejsce w Zawodach Rejonowych Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej chłopców
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych (rocznik 2002-2004) w siatkówce plażowej chłopców
  • III miejsce w półfinale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców
  • II miejsce w zawodach rejonowych Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie chłopców
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w badmintonie chłopców


Indywidualnie - KLASY II:



  • II miejsce w Wojewódzkim Konkursie ,, Historia i kultura krajów niemieckojęzycznych’’ pod patronatem Prezydenta Miasta Katowice
  • Udział w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
  • ,, Bardzo dobry wynik ‘’ w Konkursie Międzynarodowym ,, KANGUR 2018”
  • UDZIAŁ W II ETAPIE Wojewódzkiego Konkursu ,, NUDNA MATEMATYKA’’
  • Laureat i Finalista Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego ,, Antologia Poezji Dziecięcej’’
  • Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym ,, Śląskie Tradycje’’
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych (rocznik 2002-2004) w Lekkoatletyce Dziewcząt
  • VI miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych (rocznik 2002-2004) w piłce ręcznej chłopców
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt
  • I miejsce w zawodach Rejonowych Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych (rocznik 2002-2004) w Piłce Ręcznej Dziewcząt
  • I miejsce w zawodach Rejonowych Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w pływaniu dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Unihokeju Dziewcząt
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych (rocznik 2002-2004) w koszykówce chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce
  • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego ,, Ja i świat’’
  • I miejsce w zawodach półfinałowych Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w Koszykówce Dziewcząt
  • IV miejsce w województwie w koszykówce dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych (rocznik 2002-2004) w Siatkówce Dziewcząt
  • III miejsce w półfinale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców
  • I miejsce w zawodach rejonowych Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych (rocznik 2002-2004) w siatkówce chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce


Indywidualnie - KLASY 7 i 4:



  • Bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "FOX" - 2018 r.
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych (rocznik 2002-2004) w piłce ręcznej chłopców
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych (rocznik 2002-2004) w koszykówce chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych (rocznik 2002-2004) w Lekkoatletyce Dziewcząt
  • Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym ,, Śląskie Tradycje’’
  • I miejsce w szkolnym konkursie plastycznym ,, Mój ulubiony bohater literacki’’
  • Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego ,, Ja i świat’’


Sukcesy uczniów - rok szkolny 2016/2017



I miejsce w rywalizacji sportowej Szkół Gimnazjalnych w roku szkolnym 2016/2017




  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic w koszykówce chłopców
  • I miejsce w rejonowych zawodach Wojewódzkiej Gimnazjady w koszykówce chłopców
  • I miejsce w Półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady w koszykówce chłopców
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic w pływaniu dziewcząt
  • I miejsce w Zawodach Rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady w pływaniu dziewcząt
  • I miejsce w zawodach rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic w lekkoatletyce dziewcząt - 600m
  • I miejsce w Półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady w koszykówce dziewcząt
  • I miejsce indywidualnie w Mistrzostwach Katowic w siatkówce plażowej
  • I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Katowic w siatkówce plażowej
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic w tenisie stołowym dziewcząt
  • II miejsce w Półfinale Mistrzostw Katowic w piłce ręcznej dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic w lekkoatletyce dziewcząt 4x100m
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic w biegach przełajowych chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic w siatkówce dziewcząt
  • III miejsce indywidualnie w Mistrzostwach Katowic w pchnięciu kulą
  • III miejsce indywidualnie w Mistrzostwach Katowic w tenisie stołowym dziewcząt
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic w lekkoatletyce chłop
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic w lekkoatletyce dziewcząt
  • III miejsce w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w badmintonie chłopców
  • IV miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w koszykówce chłopców
  • IV miejsce w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce siatkowej chłopców
  • IV miejsce w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w badmintonie dziewcząt
  • IV miejsc w Finale XIII Wojewódzkiej Gimnazjady o Puchar Marszałka Woj. Śląskiego w koszykówce dziewcząt
  • IV miejsce w Mistrzostwach Katowic w piłce ręcznej chłopców
  • IV miejsce w Mistrzostwach Katowic w piłce nożnej dziewcząt


KLASY III:



  • Laureat WKP z Języka Polskiego
  • Finalista Miejskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
  • Finalista WKP z WOS-u
  • Finalista Dyktanda Lingwistycznego w II LO im. M. Konopnickiej w Katowicach
  • Wyróżnienie w Konkursie Wojewódzkim ,,Historia i kultura krajów niemieckojęzycznych''
  • Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie ,, Historia i kultura krajów niemieckojęzycznych''
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,, KANGUR 2017''
  • Półfinalista Ogólnopolskiego Konkursu Biologicznego ,, Wszczep sobie zdrowie''
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w pływaniu dziewcząt
  • I miejsce w Zawodach Rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w pływaniu dziewcząt
  • I miejsce w półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt
  • I miejsce w Zawodach Rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt
  • I miejsce w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Konsulacie Generalnym Niemiec we Wrocławiu
  • I miejsce w drużynowych Mistrzostwach Katowic w siatkówce plażowej
  • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie dla Uzdolnionych Uczniów z dysleksją
  • I miejsce w półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w koszykówce chłopców
  • I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców
  • I miejsce w półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic w siatkówce plażowej - indywidualnie
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w biegach przełajowych chłopców
  • II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Katowic w Lekkoatletyce dziewcząt, 4 x 100m
  • II miejsce w Półfinale Mistrzostw Katowic w Piłce Ręcznej Dziewcząt
  • II miejsce w Międzynarodowym Konkursie na pracę literacką ,, Korzenie…’’
  • II miejsce w Regionalnym Konkursie Literackim ,,Opowieści z wiejskiego podwórka’’
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic w piłce siatkowej dziewcząt
  • III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Katowic w Lekkoatletyce dziewcząt
  • III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w Lekkoatletyce chłopców
  • III miejsce w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w badmintonie chłopców
  • III miejsce w Konkursie Międzyszkolnym ,, Deutsch? - Znam.'' w Gimnazjum Nr 18
  • III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Geograficzno-Matematycznym ,, GEOMAT''
  • III miejsce indywidualnie w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym dziewcząt
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w Pchnięciu kulą
  • III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Polsko-Ukraińskim ,, LWIĄTKO'' z fizyki
  • IV miejsce w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce siatkowej chłopców
  • IV miejsce w Mistrzostwach Katowic w Piłce Nożnej Dziewcząt
  • IV miejsce w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w badmintonie dziewcząt
  • IV miejsce w finale Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej o Puchar Marszałka Woj. Śląskiego w koszykówce dziewcząt
  • SAKURA - Co ty wiesz o Japonii?. Konkurs Wojewódzki - 6 miejsce


KLASY II:



  • Laureatka Wojewódzkiego Konkursu ,, Antologia poezji dziecięcej''
  • Finalistka Mistrzostw Polski w koszykówce w kategorii KADETEK i JUNIOREK
  • I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach ,, ŚLĄSK VS POLSKA'' na 100 m stylem klasycznym
  • I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Kędzierzyna - Koźla na 200 m stylem zmiennym
  • I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar RYCERZA KMITY na 200 m stylem klasycznym
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic na 50 m stylem klasycznym
  • I miejsce na dystansie 200 m w kajakach w X Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w pływaniu dziewcząt
  • I miejsce w Zawodach Rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w pływaniu dziewcząt
  • I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców
  • I miejsce w półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców
  • I miejsce w półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w koszykówce chłopców
  • I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Katowic w Lekkoatletyce , 600m dziewcząt
  • I miejsce w Zawodach Rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt
  • II miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar RYCERZA KMITY na 200 m stylem grzbietowym
  • II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim ,, Tuwimem o sobie''
  • II miejsce w Finałach Wojewódzkich na 50 m stylem klasycznym
  • II miejsce w Półfinale Mistrzostw Katowic w Piłce Ręcznej Dziewcząt
  • II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Katowic w piłce siatkowej dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w biegach przełajowych chłopców
  • III miejsce o w Mistrzostwach Śląska na 100 m stylem dowolnym
  • III miejsce drużynowo w Mistrzostwach Śląska w sztafecie dziewcząt 4 x 100 m stylem zmiennym
  • III miejsce na dystansie 3000 m w kajakach w Długodystansowych Mistrzostwach Polski
  • III miejsce na dystansie 500 m w kajakach w X Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży
  • III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w Lekkoatletyce chłopców
  • IV miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców
  • Drużynowo IV miejsce w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce siatkowej chłopców
  • IV miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców


KLASY I:



  • I miejsce w Zawodach Rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt
  • I miejsce - w Mistrzostwach Polski w JU - JITSU
  • I miejsce w Mistrzostwach Śląska w Judo
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w pływaniu dziewcząt
  • I miejsce w Zawodach Rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w pływaniu dziewcząt
  • I miejsce w Zawodach Rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt
  • I miejsce w Zawodach Rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w pływaniu dziewcząt
  • I miejsce w półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt
  • I miejsce w Rejonowym Konkursie Literacko-Plastycznym ,, Śląskie Tradycje''
  • II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Katowic w Lekkoatletyce dziewcząt, 4 x 100m
  • II miejsce w Półfinale Mistrzostw Katowic w Piłce Ręcznej Dziewcząt
  • III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Katowic w Lekkoatletyce dziewcząt
  • III miejsce w Regionalnym Konkursie Literackim ,, Opowieści z wiejskiego podwórka''
  • III miejsce - Puchar Polski w Judo
  • III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Katowic w Lekkoatletyce dziewcząt
  • IV miejsce w finale Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej o Puchar Marszałka Woj. Śląskiego w koszykówce dziewcząt
  • VIII miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Lekkoatletyce w biegach przełajowych
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie ,, Alfik Matematyczny''
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,, KANGUR 2017''
  • Wyróżnienie w Rejonowym Konkursie Recytatorskim
  • Dyplom Aktywnego Czytelnika przyznany podczas II KATOWICKIEJ EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI ,, JAK NIE CZYTAM, LAK CZYTAM''




Sukcesy uczniów - rok szkolny 2015/2016



I miejsce w rywalizacji sportowej Szkół Gimnazjalnych w roku szkolnym 2015/2016




sportowe:



  • I miejsce w zawodach rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt - drużynowo
  • I miejsce w zawodach rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w pływaniu dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w Drużynowych Zawodach w Lekkoatletyce dziewcząt
  • I miejsce w finale Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w LA - bieg na 300 m
  • I miejsce w zawodach rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Koszykówce dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej dziewcząt
  • I miejsce w zawodach rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w badmintonie chłopców
  • I miejsce w półfinale wojewódzkim siatkówki chłopców szkół gimnazjalnych
  • I miejsce w Mistrzostwach Polski w brydżu sportowym
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w pchnięciu kulą
  • I miejsce w Półfinałach XII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego w koszykówce dziewcząt
  • I miejsce w stylu klasycznym na 50 m - Mistrzostwa Śląska
  • I miejsce w zawodach rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w koszykówce chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w Drużynowych Zawodach w Lekkoatletyce chłopców
  • II miejsce w stylu grzbietowym na 50 m - zawody na szczeblu krajowym
  • II miejsce w stylu grzbietowym na 200 m - Mistrzostwa Śląska
  • II miejsce w stylu grzbietowym 4 x 100 m kraulem - Mistrzostwa Śląska
  • II miejsce w Turnieju Rejonowym Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w Drużynowych Zawodach w Lekkoatletyce chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu Drużynowym chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w pływaniu na 100 m stylem zmiennym
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu Drużynowym chłopców
  • II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzikow w Brydżu Sportowym
  • II miejsce w stylu klasycznym na 100 m - zawody na szczeblu krajowym
  • II miejsce w stylu klasycznym na 200 m - zawody na szczeblu krajowym
  • II miejsce w konkurencji 2000 m Młodzików w Długodystansowych Kajakowych Mistrzostwach Śląska
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych II miejsce w Drużynowych Zawodach w Lekkoatletyce chłopców
  • III miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Szkolnej w siatkówce chłopców
  • III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce siatkowej
  • III miejsce w rozgrywkach koszykowkiKadetek w sezonie 2015/2016
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych chłopców
  • III miejsce w stylu klasycznym na 100 m - Mistrzostwa Śląska
  • III miejsce w stylu klasycznym na 50 m - Mistrzostwa Śląska
  • III miejsce w Mistrzostwach Śląska Juniorów Młodszych w biegu na 400 m
  • IV miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na 300 m - Memoriał Kusocińskiego
  • V MIEJSCE w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzieży Szkolnej w Brydżu Sportowym
  • VI miejsce w finale Gimnazjady Młodzieży Szkolnej o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego w LA dziewcząt
  • VIII miejsce w finale Gimnazjady Młodzieży Szkolnej o Pucha Marszałka Województwa Śląskiego w pływaniu dziewcząt


KLASY III:



  • Finalista w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym ,, 95 rocznica Bitwy Warszawskiej''
  • Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego - Antologia Poezji Dziecięcej
  • Finalistka Miejskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - wyróżnienie
  • Finalistka Miejskiego Konkursu ,, Mistrz Matematyki''
  • Finalistka Miejskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - I miejsce
  • Finalista Miejskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
  • Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie z Języka Niemieckiego ,, Historia i kultura Krajów Niemieckojęzycznych''
  • Wyróżnienie w etapie wojewódzkim w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym ,, 95 rocznica Bitwy Warszawskiej''
  • II etap WKP z Języka Polskiego
  • I miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim i poezji śpiewanej , Za drzwiami mych uczuć''
  • II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie z Języka Niemieckiego ,, Deutsch? Znam''
  • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym ,, 95 rocznica Bitwy Warszawskiej''


KLASY II:



  • Finalista WKP z Historii
  • Laureat XVII Wojewódzkiego Dwuosobowego Konkursu z Fizyki dla Gimnazjum- V miejsce
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,, KANGUR"
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ,, ALFIK 2015"
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie ,, KANGUR 2016''
  • Wyróżnienie w XVII Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych Miniatury 2016
  • I miejsce w Regionalnym Konkursie Literacko-Plastycznym ,, Śląskie Tradycje''
  • II etap WKP z Języka Polskiego
  • III miejsce w Międzynarodowym Polsko-Ukraińskim Konkursie ,, LWIĄTKO'' z fizyki
  • III miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym ,, Koty, kotki, kocury''


Sukcesy uczniów - rok szkolny 2014/2015



I miejsce w rywalizacji sportowej Szkół Gimnazjalnych w roku szkolnym 2014/2015




sportowe:



  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w piłce siatkowej dziewcząt
  • I miejsce w zawodach rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady w siatkówce dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w L- A dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w L- A dziewcząt w sztafecie 4 x 100 m
  • I miejsce w zawodach rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady w siatkówce chłopców
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w siatkówce plażowej chłopców
  • I miejsce w VII Mistrzostwach Śląska Szkół Gimnazjalnych w brydżu sportowym
  • II miejsce w półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady w siatkówce dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w siatkówce plażowej dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w koszykówce dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w piłce ręcznej dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w biegach przełajowych dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w tenisie stołowym dziewcząt
  • II miejsce w siatkówce chłopców o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w pływaniu dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w pływaniu chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w koszykówce chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w biegach przełajowych chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w L- A chłopców w sztafecie 4 x 100 m
  • V miejsce w finale Gimnazjady Wojewódzkiej w siatkówce plażowej chłopców
  • VII miejsce w finale Gimnazjady Wojewódzkiej w pływaniu dziewcząt
  • XIII miejsce w finale Gimnazjady Wojewódzkiej w L-A dziewcząt
  • XIII miejsce w XI Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w siatkówce chłopców


KLASY III:



  • I miejsce w Mistrzostwach Śląska w pływaniu 100 m stylem grzbietowym
  • I miejsce w Mistrzostwach Śląska w pływaniu 200 m stylem grzbietowym
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic w pływaniu 100 m stylem zmiennym
  • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie dla uczniów z dysleksją ,, Wiem, że potrafię ''w kategorii praca plastyczna
  • I miejsce dla najlepszego zawodnika Powiatowego Turnieju ,, Bezpieczeństwo w ruchu drogowym''
  • I miejsce w drużynowym Powiatowym Turnieju ,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym''
  • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
  • II miejsce w Mistrzostwach Śląska w pływaniu 400 m stylem zmiennym
  • II miejsce w Maratonie Wiślańskim
  • II miejsce w Mistrzostwach Śląska w pływaniu 50 m stylem grzbietowym
  • II miejsce XXV Memoriale M. Petrusewicza w pływaniu 100 m stylem grzbietowym
  • II miejsce w Rejonowym Konkursie ,, Historia i kultura krajów niemieckojęzycznych''
  • II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
  • II miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym ,, Kotki. Koty. Kocury''
  • II miejsce w Rejonowym Konkursie ,, Historia i kultura krajów niemieckojęzycznych''
  • II miejsce w Plastycznym Międzyszkolnym Konkursie ,, Projekt okładki mojej ulubionej baśni J. Ch. Andersena'' - organizator MDK w Katowicach
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w tenisie stołowym dziewcząt
  • II miejsce w Szkolnym Konkursie ,, Teatr Angielski''
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w LA w skoku w dal
  • III Liga Klubów szkół gimnazjalnych i licealnych woj. śląskiego w pływaniu 200 m stylem grzbietowym
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic w pływaniu 50 m stylem motylkowym
  • III miejsce drużynowo w Konkursie Miejskim na ,, Gazetkę promującą aktywność młodzieży''
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w Lekkoatletyce w rzucie oszczepem
  • V miejsce w Finale Wojewódzkim w siatkówce plażowej
  • XIII miejsce w Finale Gimnazjady Wojewódzkiej w Drużynowych Zawodach L-A
  • Finalista Miejskiego Konkursu Matematycznego ,, Mistrz Matematyki'' - organizator Wydział Matematyki UŚ w K-cach
  • Finalista Miejskiego Konkursu Matematyczno - Geograficznego ,, GEOMAT 2015''
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie ,, KANGUR 2015''
  • Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Lingwistycznym organizowanym przez X LO im. Paderewskiego w Katowicach


KLASY II:



  • Finalistka Mistrzostw Polski Juniorów 15 letnich w pływaniu - 50 m stylem klasycznym
  • Laureatka Powiatowego Konkursu Informatyczno-fotograficznego ,, Informatyka w fotografii ''
  • I miejsce w Mistrzostwach Śląska Open - 50 m stylem klasycznym
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w Lekkoatletyce - sztafeta 4 x 100 m
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w Lekkoatletyce
  • I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Drużynowych w Lekkoatletyce
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w Lekkoatletyce - sztafeta 4 x 100 m
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w Lekkoatletyce - konkurencja 300 m
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w siatkówce plażowej
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w Lekkoatletyce w konkurencji 100 m
  • I miejsce w Szkolnym Konkursie ,, Teatr Angielski''
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w Lekkoatletyce w konkurencji 600 m
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w pływaniu drużynowym chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w pływaniu drużynowym dziewcząt
  • II miejsce w Finale Gimnazjady Wojewódzkiej w Drużynowych Zawodach L-A - konkurencja 300 m
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w piłce ręcznej dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w koszykówce dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w koszykówce chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w Lekkoatletyce w skoku w dal
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w tenisie stołowym dziewcząt
  • III miejsce drużynowo w Konkursie Miejskim na ,, Gazetkę promującą aktywność młodzieży''
  • III miejsce w Finale Gimnazjady Wojewódzkiej w Drużynowych Zawodach L-A w konkurencji 100 m
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w Lekkoatletyce w biegu na 100 m
  • IV miejsce w 6 Powiatowym Konkursie Informatycznym dla szkół gimnazjalnych
  • XIII miejsce w Finale Gimnazjady Wojewódzkiej w Drużynowych Zawodach L-A


KLASY I:



  • I miejsce w VII Mistrzostwach Śląska Szkół w Brydżu Sportowym
  • I miejsce w Konkursie Międzyszkolnym ,, Mistrzowie Wiedzy o Krajach Anglo-i Niemieckojęzycznych"
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w Lekkoatletyce
  • I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Drużynowych w Lekkoatletyce
  • I miejsce w ,, VII Mistrzostwach Śląska Szkół w Brydżu Sportowym'' w turnieju par uczniów ze szkół gimnazjalnych
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w pływaniu drużynowym chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w pływaniu drużynowym dziewcząt
  • II miejsce w rozgrywkach koszykówki młodziczek starszych w sezonie 2014/2015
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w koszykówce dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w koszykówce chłopców
  • III miejsce w Szkolnym Konkursie ,, Teatr Angielski''
  • V miejsce w 6 Powiatowym Konkursie Informatycznym dla szkół gimnazjalnych
  • XIII miejsce w Finale Gimnazjady Wojewódzkiej w Drużynowych Zawodach L-A
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie ,, KANGUR 2015''


Sukcesy uczniów - rok szkolny 2013/2014



I miejsce w rywalizacji sportowej Szkół Gimnazjalnych w roku szkolnym 2013/2014


KLASY III:

  • Nagroda Prezydenta Miasta Katowice w kategorii ,, Nadzieja sportowa Katowic'' Zawodniczka Kadry Śląska w piłce siatkowej.
    Srebrny medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2013, srebrny 2013 i brązowy 2014 medal w Mistrzostwach Śląska w siatkówce plażowej
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w pływaniu dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w skoku w dal
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w biegach przełajowych dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w piłce ręcznej dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w piłce ręcznej chłopców
  • I miejsce w rzucie oszczepem w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych
  • I miejsce w konkursie ,, Osiągnięcia sportowe'' w VIII Międzyszkolnym Konkursie dla Uczniów z Dysleksją ,, Wiem, że potrafię''
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w lekkiej atletyce dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w siatkówce plażowej
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w biegach przełajowych chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w koszykówce chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w koszykówce dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w pływaniu chłopców
  • II miejsce w Miejskim Konkursie Literackim ,, Śląskie Tradycje''
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w piłce siatkowej
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w LA chłopców
  • III miejsce drużynowo w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w LA chłopców
  • III miejsce w pchnięciu kulą w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów
  • III miejsce w Rejonowym Konkursie pod patronatem Kuratora Oświaty w Katowicach ,, Historia i kultura krajów niemieckojęzycznych’’
  • III miejsce w konkursie na ,, Logo konkursowe'' w VIII Międzyszkolnym Konkursie dla Uczniów z Dysleksją ,, Wiem, że potrafię''
  • IX miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w piłce nożnej chłopców w roku 2013/2014
  • Jeden srebrny, dwa brązowe medale w Zimowych Mistrzostwach Śląska Juniorów 14 - letnich
  • Finalistka Rejonowego Dyktanda Lingwistycznego
  • Finalista Miejskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym im. M. Kasprzyka
  • Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego Antologia Poezji Dziecięcej
  • Wyróżnienie w Rejonowym Konkursie Lingwistycznym

KLASY II:

  • Laureat WKP z Wiedzy o Społeczeństwie
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w pływaniu dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w piłce ręcznej chłopców
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w piłce ręcznej dziewcząt
  • I miejsce w Zawodach Rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic w siatkówce plażowej chłopców
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w biegach przełajowych dziewcząt
  • I miejsce w rejonie w piłce siatkowej chłopców
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w piłce siatkowej chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w pływaniu chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w biegach przełajowych chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w koszykówce chłopców
  • II miejsce w biegu na 300 m w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w lekkiej atletyce dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w siatkówce plażowej
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjów w pchnięciu kulą
  • II miejsce w półfinałach wojewódzkich w siatkówce chłopców
  • II miejsce w Konkursie Plastycznym ,,Czym dla ciebie jest wolność' w ramach Projektu ,, JA-TY-MY Obywatele Europy''
    zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Katowicach
  • II miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym ,, Kotki, koty, kocury'' pod patronatem Prezydenta Miasta
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w LA chłopców
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w LA
  • III miejsce w VI Mistrzostwach Śląska Szkół Gimnazjalnych w brydżu sportowym
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic gimnazjów w tenisie stołowym dziewcząt
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w biegu na 100 m
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w biegu na 600 m
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w piłce siatkowej dziewcząt
  • III miejsce w konkursie plastycznym w VIII Międzyszkolnym Konkursie dla Uczniów z Dysleksją ,, Wiem, że potrafię''
  • III miejsce w Konkursie Plastycznym ,,Czym dla ciebie jest wolność' w ramach Projektu ,, JA-TY-MY Obywatele Europy''
    zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Katowicach
  • III miejsce w Szkolnym Konkursie ,,Dzień Teatru Angielskiego''
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny
  • Wyróżnienie w Polsko-Czeskim Konkursie Plastycznym pt. ,, Co w trawie piszczy'' zorganizowanym przez Dom Kultury Koszutka
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie ,, Kangur 2014''
  • Dwa złote, jeden srebrny medal w Letnich Mistrzostwach Śląska Juniorów 15 - letnich
  • Dwa srebrne medale w Zimowych Mistrzostwach Śląska Juniorów 14 - letnich
  • Finalista Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 15 - letnich
  • Dwa brązowe medale w Letnich Mistrzostwach Śląska Juniorów 15 - letnich
  • IX miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w piłce nożnej chłopców w roku 2013/2014

KLASY I:

  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w pływaniu dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w biegach przełajowych dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w piłce ręcznej dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w biegu na 100 metrów
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w biegu na 60 metrów
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w lekkiej atletyce dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w biegu na 300 m
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w pływaniu chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w koszykówce chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w koszykówce dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w siatkówce plażowej dziewcząt
  • II miejsce w półfinałach wojewódzkich w siatkówce chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w biegu na 100 metrów
  • II miejsce w konkursie na ,, Logo konkursowe'' w VIII Międzyszkolnym Konkursie dla Uczniów z Dysleksją ,, Wiem, że potrafię''
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w LA chłopców
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w tenisie stołowym dziewcząt
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w piłce siatkowej dziewcząt
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w biegu na 100 metrów
  • Dwa złote medale, jeden brązowy w Letnich Mistrzostwach Śląska Juniorów 14 - letnich
  • Dwa złote medale w Zimowych Mistrzostwach Śląska Juniorów 13 - letnich
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny


Sukcesy uczniów - rok szkolny 2012/2013



I miejsce w rywalizacji sportowej Szkół Gimnazjalnych w roku szkolnym 2012/2013



sportowe:

  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic w koszykówce dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic w pływaniu dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Katowic w piłce ręcznej dziewcząt
  • I miejsce w zawodach rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej chłopców
  • I miejsce w skoku w dal dziewcząt
  • I miejsce w turnieju tańca Silesia Dance Cup 2013r. dla szkół gimnazjalnych miasta Katowice
  • I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych o Mistrzostwo Katowic
  • I miejsce w Mistrzostwach Świata Dzieci z Domu Dziecka w piłce nożnej
  • I miejsce w zawodach pływackich Liga Klubów Szkół Gimnazjalnych.
  • II miejsce w zawodach pływackich Mistrzostwa Śląska
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic w piłce ręcznej chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic w piłce siatkowej chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic w pływaniu chłopców
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic w piłce nożnej chłopców
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic w koszykówce chłopców
  • III miejsce w rzucie oszczepem
  • III miejsce w biegu na 600 m dziewcząt
  • III miejsce dla Gimnazjum nr 4 w Katowicach w VI Turnieju Szkół Województwa Śląskiego w Brydżu Sportowym
  • III i II miejsce w Mistrzostwach Śląska Juniorów Par do lat 20 w Brydżu Sportowym
  • III miejsce dla Gimnazjum nr 4 w Katowicach w V Mistrzostwach Śląskich Szkół w Brydżu Sportowym w punktacji międzyszkolnej szkół gimnazjalnych
  • III miejsce w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej drużyn Domu Dziecka
  • III miejsce w zawodach pływackich Mistrzostwa Śląska w kategorii 14 lat
  • IV miejsce w województwie w koszykówce dziewcząt w Wojewódzkiej Gimnazjadzie
  • IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Młody Ratownik
  • IV miejsce w Turnieju Nadziei Olimpijskich
  • IV miejsce w Katowicach w zawodach w Ping-pong
  • VII miejsce dla Gimnazjum nr 4 w Katowicach w finale Gimnazjady Młodzieży Szkolnej województwa śląskiegow siatkówce plażowej chłopców


naukowe:



Klasy III

  • III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym z cyklu ,, Śląskie Tradycje’’ pod hasłem Barwy Katowic –organizator Młodzieżowy Dom Kultury Gliwicka 214
  • II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym ,, Majowa łąka’’
  • III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie ,, BLISKA I DALEKA HISTORIA ŻYDÓW W KATOWICACH’’
  • Laureatka Wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z Języka Polskiego
  • Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Lingwistycznym im. Zamenhoffa
  • Półfinalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego
  • Finalista Miejskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
  • Wyróżnienie w Miejskim Konkursie Bezpieczny Gimnazjalista ,, Nie daj się wkręcić reklamie’’
  • Finalistka III Regionalnego Konkursu Ortograficznego w Czterech Językach pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty w zakresie języka angielskiego
  • I miejsce w Miejskim Konkursie na Pracę Literacką w ramach cyklu ,, Jesienny Ogród Sztuk’’
  • I miejsce w Miejskim Konkursie Literackim w ramach kampanii ,, Młodzi Dziennikarze’’
  • II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym z cyklu ,, Śląskie Tradycje’’ pod hasłem Barwy Katowic

Klasy II

  • II miejsce w Miejskim Konkursie na Pracę Literacką w ramach cyklu ,, Jesienny Ogród Sztuk’’

Klasy I

  • Wyróżnienie w Internetowym Konkursie Wiedzy Muzycznej w kategorii klas gimnazjum i liceum ,, Młody Amadeusz’’ Katowice 2013
  • Finalista Miejskiego Konkursu,, Mam 13 lat-Jestem Europejczykiem’’


Sukcesy uczniów - rok szkolny 2010/2011



I miejsce w rywalizacji sportowej Szkół Gimnazjalnych w roku szkolnym 2010/2011
( dziesiąty raz z rzędu)




sportowe:

  • I m w Katowicach w Turnieju Rejonowym Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców
  • I m w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w koszykówce dziewcząt
  • I m w zawodach rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt
  • I m w półfinałach Wojewódzkich Szkół Gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt
  • I m indywidualnie w pchnięciu kulą w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w drużynowych zawodach z lekkiej atletyki dziewcząt
  • I m w Katowicach w Turnieju Rejonowym Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców
  • I m w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w tenisie stołowym chłopców
  • I m indywidualnie w biegach na dystansie 300 m w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w drużynowych zawodach z lekkiej atletyki dziewcząt
  • I m w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w pływaniu chłopców
  • I m w Zawodach Rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w pływaniu chłopców
  • I m drużynowo w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w sztafetach przełajowych chłopców
  • I m w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w pływaniu dziewcząt
  • I m w Zawodach Rejonowych Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w pływaniu dziewcząt
  • I m indywidualnie w skoku w dal w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w drużynowych zawodach z lekkiej atletyki dziewcząt
  • I m w Mistrzostwach Katowic i II m w Mistrzostwach Rejonu w siatkówce dziewcząt
  • I m w Mistrzostwach Katowic i III m w finale wojewódzkim w siatkówce plażowej dziewcząt
  • II m dla Gim. 4 w Turnieju Rejonowym Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców
  • II m Wojewódzkiej VII Gimnazjadzie w sportach halowych – koszykówka dziewcząt
  • II m dla Gim. 4 w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w drużynowych zawodach z lekkiej atletyki dziewcząt
  • II m w Mistrzostwach Katowic w siatkówce plażowej chłopców
  • II m indywidualnie w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w pchnięciu kulą
  • III m Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w koszykówce chłopców
  • III m indywidualnie w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w rzucie oszczepem
  • III m indywidualnie w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w biegu na 300 m
  • III m w Drużynowych Mistrzostwach Katowic w siatkówce plażowej
  • IV m Wojewódzkiej VII Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w pływaniu chłopców
  • IV m w Mistrzostwach Katowic w biegach przełajowych dziewcząt
  • IV m w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w tenisie stołowym dziewcząt
  • V m w Wojewódzkiej VII Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w pływaniu dziewcząt


naukowe:



Klasy III


  • Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z WOS
  • Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
  • Laureatka Koncertu Konkursowego Festiwalu PiosenkiMłodych Artystów Rytm Gliwice
  • Laureaci Wojewódzkiego Konkursu ,, Antologia Poezji Dziecięcej” oraz wyróżnienie w tym konkursie
  • Finalista Wojwódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii
  • Finalisci Regionalnego Konkursu Biologiczno-Chemicznego dla gimnazjalistów CHEMO-BIOL
  • Finalistka Konkursu Regionalnego ,,Dyktando 2011”
  • Półfinalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
  • Półfinalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego,
  • Półfinalistka Rejonowego Konkursu ,, Dyktando z języka niemieckiego
  • Półfinalistki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
  • Półfinalistki Miejskiego Konkursu Geograficzno-Matematycznego ,,GEOMAT”
  • Półfinalistki Wojewódzkiego Konkursu ,, Koneser Polszczyzny”
  • Półfinalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
  • Półfinalistka Rejonowego Konkursu ,, Dyktando z języka niemieckiego”
  • Półfinalista Miejskiego Konkursu Geograficzno-Matematycznego ,,GEOMAT”
  • Wyróżnienie w XI Ogółnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży ,, Teczowe piosenki Jana Wojdaka”
  • Wyróżnienie Specjalne Dyrektora Zespołu Szkół w IX Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE 2010 w Widuchowej
  • Wyróżnienie w 22 Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Woźniki 2010
  • Wyróżnienie w Konkursie Literackim ,, Mam pomysł na życie” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach
  • Wyróżnienie w Miejskim Konkursie Recytatorskim
  • Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,, KANGUR 2011”
  • Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
  • I m w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
  • I m w Międzyszkolnym Konkursie Przygód Harrego Pottera”
  • I m w kategorii 14-16 lat w VI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej
  • I m w kategorii 13-15 lat w I Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Rozrywkowo-Jazzowej w Lublinie
  • I m w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Filmowej ,, FIM”w kategorii 13-16 lat
  • I m w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w kategorii solistów gimnazjów z kl III i liceów kl I
  • I m w Konkursie Miejskim ,, Mistrz Ortografii”
  • II m w kategorii Gimnazjum w XX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki ŻORY 2011
  • II m ex aequo w kategorii soliści w XV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki ,, Bóg się rodzi”
  • II m w Miejskim Konkursie Geograficzno-Matematycznym ,,GEOMAT”
  • II m w IX Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE 2010 w Widuchowej
  • III m w IV edycji Regionalnego Turnieju ,, Fantasy i Fantastyki Naukowej”
  • IV m w Miejskim Konkursie ,,Dyktando z języka angielskiego w LO im. Kennediego
  • VI m w Miejskim Konkursie ,,Dyktando z języka angielskiego w LO im. Kennediego


Klasy II


  • Półfinalista Wojwódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
  • Wyróżnienie w Wojewodzkim Konkursie ,,Ligoton”
  • Wyróżnienie w kategorii : Plakat propagujący akcję ,, Sprzątanie świata”- organizator Urząd Miasta Katowice
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego ,,FOX”
  • I m w Międzyszkolnym Konkursie Przygód Harrego Pottera
  • IV m w Polsce w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,, KANGUR 2011”


Klasy I


  • Wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie ,, Historia i kultura krajów niemieckojęzycznych”
  • Wyróżnienie w Miejskim Konkursie Literackim ,, Granice zwierzeń”


Sukcesy uczniów - rok szkolny 2009/2010



I miejsce w rywalizacji sportowej Szkół Gimnazjalnych w roku szkolnym 2009/2010





sportowe:

  • Mistrzostwo Katowic w tenisie stołowym chłopców-zespołowo
  • I miejsce w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Katowic-zespołowo
  • I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt
  • I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa UKS MIKRUS
  • I miejsce w Lidze Młodziczek ŚZPS (po IV I V etapie w swojej grupie)
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Katowic w Piłce Nożnej Chłopców-zespołowo
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic w Piłce Siatkowej Chłopców-zespołowo
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic w Siatkówce Chłopców
  • III miejsce w Turnieju Siatkówki Chłopców o Puchar Komendanta Szkoły Policji w Katowicach
  • III miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Dziewcząt
  • Mistrz Katowic w biegu na 100 metrów
  • Wicemistrz Katowic w biegu na 100 metrów
  • Wicemistrz Katowic w biegu na 300 metrów


naukowe:



Klasy III

  • I miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym ,, Bezpieczny gimnazjalista”
  • Nagroda w Akcji Plastycznej ,, Dzieci malują poezję” (BWA oraz Górnośląskie Centrum Kultury)
  • Półfinalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matemat
  • Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii
  • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii
  • Półfinalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Fizycznym ,, LWIĄTKO”
  • Nagroda II stopnia w Ogólnopolskim Konkursie J. Angielskiego FOX (8 miejsce w regionie Katowic)
  • I miejsce w Środowiskowym Konkursie Plastycznym ,,Ryby Rafy Koralowej” (Młodzieżowy Dom Kultury w Katowicach
  • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
  • Półfinalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
  • Półfinalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki
  • Nagroda w Akcji Plastycznej ,, Dzieci malują poezję” (BWA oraz Górnośląskie Centrum Kultury)
  • Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
  • II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej
  • Półfinalistki Międzyszkolnego Konkursu Lingwistycznego organizowanego przez X LO w Katowicach
  • Finalista III etapu Miejskiego Konkursu ,, GEOMAT”
  • Półfinalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
  • Półfinalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie J. Angielskiego FOX
  • III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie ,,Dzień Teatru Angielskiego”
  • Nagroda Prezydenta Miasta Katowic dla młodzieży szczególnie uzdolnionej artystycznie w 2008 i 2009 r.
  • Wyróżnienie w Środowiskowym Konkursie Plastycznym ,,Ryby Rafy Koralowej”
  • Półfinalistka Międzyszkolnego Konkursu Lingwistycznego organizowanego przez X LO w Katowicach


Klasy II

  • I miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym ,, Miejska Dżungla”
  • II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej
  • Półfinalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
  • Półfinaliści IV Ogólnopolskiej Olimpiady z Informatyki DIALNETMASTERS
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,,KANGUR”
  • III miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym ,, Bezpieczny gimnazjalista”
  • 6 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Informatycznym
  • Wyróżnienie w Miejskim Konkursie Plastycznym ,, Miejska Dżungla”
  • I miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym ,, Miejska Dżungla”
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,,KANGUR”
  • II miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym ,, Bezpieczny gimnazjalista”
  • I miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym ,, Miejska Dżungla”
  • Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Antologii Poezji Dziecięcej
  • 10 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Informatycznym


Klasy I

  • II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie ,, Historia i kultura krajów niemieckojęzycznych
  • 4 miejsce w województwie Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego ,, ALFIK”
  • Wyróżnienie II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,,KANGUR” (8 miejsce w powiecie)
  • II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie ,, Historia i kultura krajów niemieckojęzycznych”
  • III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie ,, Historia i kultura krajów niemieckojęzycznych
  • Nagroda II stopnia w Ogólnopolskim Konkursie J. Angielskiego FOX (8 miejsce w regionie Katowic)
  • Finalistka Miejskiego Konkursu ,,Mam 13 lat –JESTEM EUROPEJCZYKIEM”
  • Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
  • Nagroda w Akcji Plastycznej ,, Dzieci malują poezję” (BWA oraz Górnośląskie Centrum Kultury)