im. Jerzego Ziętka w Katowicach
ul. Graniczna 46;
fax/tel. (32) 255 34 50
e-mail: dyrektorgim4@o2.pl 

Szkoła Podstawowa nr 4

Liderzy zdrowia:



Szkolni Liderzy Promocji Zdrowia



Od 2011 roku posiadamy Certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie i realizujemy założenia programu promocji zdrowia w jego wymiarze fizycznym, psychicznym i społecznym.
Głównym celem naszego programu obok promocji zdrowia fizycznego jest budowanie pozytywnego klimatu szkoły m.in. poprzez integrację społeczności szkolnej i aktywizowanie uczniów do działań na rzecz środowiska lokalnego.





Oprócz warsztatów, prelekcji i badań profilaktycznych w szkole działa grupa Szkolnych Liderów Promocji Zdrowia, którzy są pomysłodawcami i głównymi organizatorami większości imprez i akcji szkolnych o tematyce prozdrowotnej.






Grupa powstała na bazie grupy Mediatorów, którzy podejmowali ciągle nowe zadania z zakresu profilaktyki a następnie promocji zdrowia.



Obecnie do grupy Szkolnych Liderów Promocji Zdrowia należą:



Filip Kotowicz
Jakub Krzyżowski
Julia Pawlik
Julia Stolarczyk
Piotr Woźnicki
Adam Rajca
Jakub Zieliński
Anna Miłek
Patryk Maciak
Paulina Duś
Magdalena Kuźmińska
Nina Nowak
Daria Radwan
Karolina Błaszczak
Klaudiusz Borowski
Weronika Ziemianek

W poprzednich latach:



2014 – 2016


Wiktoria Biedroń
Kaja Bodio
Emil Dąbek
Roksana Urbacka
Adam Syrek
Piotr Mitas
Hazar Ahmetoglu
Sonia Znojek
Wiktoria Rigoll
Małgorzata Szade
Klaudia Krawczyk
Paulina Miksztal
Zuzanna Kozioł
Karolina Szymura
Dominika Rypeń
Roksana Kurzyńska
Szymon Bielec
Maria Małecka

2013 – 2015


Kajetan Cieślik
Kamil Marniok
Aleksandra Niezborała
Oskar Madej
Marta Włodarek
Anna Radziejewska
Jan Grabe
Michał Wątroba
Wiktoria Dawid
Alicja Tymińska
Magdalena Żurawska
Julia Karnat
Michał Lukowski
Jan Bryła
Piotr Gruszecki
Oliwia Dunaszewska

2012 – 2014


Igor Czubacki
Szymon Słodczyk
Magdalena Majczak
Anna Krzywda
Julia Lisoń
Hanna Bontko
Katarzyna Machulik
Agata Pietrzkiewicz
Zuzanna Rokita
Dominik Krawczyk
Wiktoria Olesińska
Wiktor Makowski
Sara Białkowska
Jacek Margasiński
Bartłomiej Długosz
Wiktor Konstantynowicz
Kamil Solich 3d
Sławomir Rynkiewicz 3d
Damian Chrobot 3d

2011 – 2013


Wiktoria Woś
Patrycja Wróbel
Patryk Raszewski
Kinga Mielczarek
Klaudia Stawowska
Hanna Dyląg
Natalia Zelik
Martyna Kupczak
Filip Nowakowski
Oliwia Styrylska
Anna Gorzelik
Bartosz Primus
Kamil Szajbel
Filip Trojanowski
Sylwia Wiśniewska
Julia Karkowska
Paulina Nowakowska
Agnieszka Żemła
Patrycja Birnbach

2010 – 2012


Mateusz Żurawski
Magdalena Zając
Julia Płonka
Oliwia Dzierzon
Monika Bończyk
Karolina Wytrych
Paulina Pustuł
Alan Kingsford
Jakub Chmiel
Agata Kot
Patryk Chrobot
Julia Krzak
Sabina Pietrusiak
Sebastian Wencel
Monika Płucieńczak
Paulina Konc
Wojciech Baranowski
Bartosz Konik
Paweł Pajewski

2009 – 2011


Kamil Iwanow
Agata Tarasewicz
Patryk Tyrtania
Marcelina Rucka
Monika Mitas
Aleksandra Pajewska
Szymon Ziółkowski
Mateusz Ciurus
Agata Bontko
Paulina Błaszczak
Magda Król
Martyna Magaj
Martyna Lankocz
Michał Łysik
Agnieszka Szady
Hanna Orlicz
Katarzyna Goc
Nicola Lubecka
Dariusz Tymkiewicz
Ewa Hess
Patrycja Magryś
Angelika Grzymisławska
Paulina Dyrcz



Opracowali: Katarzyna Drzewiecka-Tymkiewicz i Tomasz Nawrat